strona startowa nawigacja w terenie ciekawostki i nowości nawigacja na wyprawie 4x4 gps na rower survival z nawigacja w ręku kontakt z bazą KTM Bezdroża PTTK
centrum nawigacji satelitarnej
GPS MAP

Imprezy nawigacyjne - z czym to sie je?

roadbook Każdy z nas, turystów off-road kiedyś trafi na imprezę, która jeśli nie bedzie typowo rajdem nawigacyjnym będzie zawierała elementy nawigacji. Orientacja w terenie przydaje się również podczas wypraw i wyjazdów turystycznych.

- Jak czytac roadbooka?
- W jakim formacie mam wpisywac współrzedne gps?
- Co to jest azymut i jak go wyznaczyć?
na te pytania odpowie artykuł
czytaj wiecej...


Uchwyt NO NAME do tabletów 7''-8''

uchwyt Generalnie do samochodowych uchwytów "no name" jestem źle nastawiony. Ale tablety, które testuje często nie mają seryjnego-firmowego trzymadełka i musiałem coś znaleźć. Po dwóch dniach testów (jeden w samochodzie) jestem pełny nadziei. Przeczytajcie test tego uchwytu z przyssawką.
czytaj wiecej...


Test Samsung Galaxy Tab3 7'' 3G

android 4.1 Na początku tego roku wpadł mi w ręce nowy zaprezentowany na targach CES siedmiocalowy tablet Samsunga z rodziny Tab3. Głównie interesuję się urządzeniami o takiej przekątnej gdyż większe w samochodzie zasłaniają widoczność a ich waga obciąża uchwyty co przy jeździe w terenie jest bardzo istotne. Jestem posiadaczem też galaxy ale pierwszej generacji, tym chętniej zabrałem się za testowanie trójki.
czytaj wiecej...

Recenzja IdeaTab A3000 Lenovo

android 4.2.2 Ostatnie podrygi jesieni wykorzystalismy na przetestowanie tabletu IdeaTab A-3000. Czterordzeniowe urządzenie sugerowało szybkośc działania. Pozostawało sprawdzic to w praktuce. Używalismy go i w mieście i w terenie. Multimedialnie i outdoorowo.
czytaj wiecej...Offroad, Wyprawy 4x4, turystyka z napędem na 4 koła

Podczas wyjazdów w różne części świata, bodaj najważniejszym (zaraz po technicznym przygotowaniu auta) jest przygotowanie przewidywanej trasy oraz jej możliwych mutacji. W naszych czasach zadanie jest prostsze niz to drzewiej bywało. Wiele map dostepnych jest w internecie dużo tez można kupić w formie papierowej. Możemy się wymienić trackami ze znajomymi bądz posukać ich na jednym z portali o tej tematyce.

Dzięki temu że mamy dostep do wielu urzadzeń możemy posiadane informacje rozdzielić pomiędzy tablet a GPS czy komputer. Mapy papierowe dodatkowo zeskanować skalibrować i umieścić w pamieci urządzeń, dzięku temu nawet jezeli oryginał ulegnie zniszczeniu mapy drugą awaryjną opcję.

Świetną pcją są także zdjęcia satelitarne, które możemy przechowywać offline i posiłkowac się nimi czy to na etapie układania tracka czy później juz w czasie wyprawy. Z własnego doświadczenia wiem że wiele razy ta opcja pomogła mi i uławiła wybór drogi czy miejsca na biwak.

odbiorniki GPS
programy do obsługi GPS
obsługa GPS
kontakt z nami